REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Specjalny system energetyczny zapewni bezpieczeństwo energetyczne lotniska CPKartykuł
Pokaż artykuł
Specjalny system energetyczny zapewni bezpieczeństwo energetyczne lotniska CPK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny jest w zaawansowanej fazie odbiorów projektu budowlanego nowego terminala pasażerskiego. Jedną z kluczowych kwestii jest zasilanie portu lotniczego, które zostało pomyślane w ten sposób, by nie dopuścić do sytuacji, w której z powodu pożaru podstacji energetycznej port lotniczy zostałby wyłączony z użytkowania.
Ostatnie prace wokół autostradowej obwodnicy Częstochowy. Wybrano wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
Ostatnie prace wokół autostradowej obwodnicy Częstochowy. Wybrano wykonawcę
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę pozostałych do zrealizowania prac na odcinku Częstochowa Północ - Częstochowa Blachownia. W przypadku braku odwołań, do podpisania umowy mogłoby dojść w czerwcu br. 
To będzie najszersza autostrada w Polsce. Rozbudowa A2 między Łodzią i Warszawą coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
To będzie najszersza autostrada w Polsce. Rozbudowa A2 między Łodzią i Warszawą coraz bliżej
Znamy ostatniego wykonawcę rozbudowy autostrady między Łodzią i Warszawą. Odcinek od węzła Łódź Północ do Łyszkowic, o długości 24,4 km, rozbuduje firma Budimex, a koszt robót to 453 165 747,81 zł.
W woj. świętokrzyskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. świętokrzyskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILMY]
W województwie świętokrzyskim powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce. Inwestycja polega na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 wraz z węzłami, miejscem obsługi podróżnych, przebudową dróg poprzecznych i budową dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji o długości około 16,365 km. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum złożone z firm Mirbud i Kobylarnia.
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILM]
W województwie świętokrzyskim powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce. Inwestycja polega na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 wraz z węzłami, miejscem obsługi podróżnych, przebudową dróg poprzecznych i budową dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji o długości około 16,365 km. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum złożone z firm Mirbud i Kobylarnia.
Świętokrzyskie: Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Świętokrzyskie: Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce [FILM]
W województwie świętokrzyskim powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 Przełom/Mniów - Kielce. Inwestycja polega na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 wraz z węzłami, miejscem obsługi podróżnych, przebudową dróg poprzecznych i budową dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji o długości około 16,365 km. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum złożone z firm Mirbud i Kobylarnia.
S19 Via Carpatia na północ od Lublina rośnie w oczach [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
S19 Via Carpatia na północ od Lublina rośnie w oczach [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie drogi ekspresowej S19 między Lubartowem a Lublinem zaawansowanie robót sięga 20 proc. Wykonawca kontynuuje prace ziemne, przebudowywane są podziemne sieci uzbrojenia terenu, powstają obiekty inżynierskie.
Coraz bliżej do dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Kępnaartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej do dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Kępna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę ok. 4 km drugiej jezdni obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca to konsorcjum firm: Mirbud (lider) i Kobylarnia, które złożyło ofertę o wartości nieco ponad 69 mln zł.
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]
• Kolejne ważne inwestycje kolejowe na Dolnym Śląsku stają się faktem
Na dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy trzeba będzie jeszcze długo poczekaćartykuł
Pokaż artykuł
Na dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy trzeba będzie jeszcze długo poczekać
Niestety wszystko wskazuje na to, że na dokończenie budowy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych dla Warszawy – Wschodniej Obwodnicy (S17), będziemy musieli poczekać jeszcze wiele lat. Inwestycję planowano już pod koniec lat 80, jeszcze w XX wieku.
Wielka inwestycja amerykańskiej firmy Panattoni w Bytomiu. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja amerykańskiej firmy Panattoni w Bytomiu. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po raz kolejny zainwestuje w województwie śląskim. Ten amerykański inwestor na miejsce swojej kolejnej, wielkiej inwestycji wybrał Bytom.
Duża inwestycja CML Logistic w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Duża inwestycja CML Logistic w Legnicy
W Legnicy powstanie nowy, duży kompleks magazynowo-usługowo-produkcyjny. Swoją inwestycję w tym dolnośląskim mieście zrealizuje firma CML Logistic Kłapiński Sp. k. z Wrocławia.
ALTA S.A. planuje wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln złartykuł
Pokaż artykuł
ALTA S.A. planuje wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln zł
Notowana na Głównym Rynku GPW ALTA S.A. planuje rozszerzenie działań poza dotychczasowy, kluczowy projekt Miasteczka Siewierz Jeziorna. Po latach konsekwentnego budowania wartości w segmencie land development, spółka planuje rozszerzenie działalności w nowych obszarach i wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln zł, do realizacji projektów o jeszcze większym potencjale wzrostu i budowy wartości. ALTA analizuje obecnie kilka scenariuszy rozwoju, obejmujących zarówno energetykę, segment self-storage, jak i nowe projekty deweloperskie w innych lokalizacjach, które w przyszłości moją stać się kolejnymi filarami wzrostu i źródłem trwałych przychodów.
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
Multimodalny kolejowy węzeł przeładunkowy w Szczecinie otrzymał unijne dofinansowanieartykuł
Pokaż artykuł
Multimodalny kolejowy węzeł przeładunkowy w Szczecinie otrzymał unijne dofinansowanie
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał 8 maja br. umowę o dofinansowanie dla projektu pt. „Budowa multimodalnego kolejowego węzła przeładunkowego na Półwyspie Ostrów Grabowski w Porcie Szczecińskim”, "Construction of a multimodal railway transshipment hub on the Ostrów Grabowski Peninsula in the Port of Szczecin" – MULTIRAILHUB. Dofinansowanie uzyskano w ramach konkursu CEF Transport: Adaptacja sieci TEN-T do podwójnego zastosowania cywilnego i obronnego.
Poprawi się dostęp do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiegoartykuł
Pokaż artykuł
Poprawi się dostęp do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego
Trwa modernizacja portu w Szczecinie. W ramach inwestycji rozbudowane zostanie nabrzeże Czeskie i Słowackie, a wybudowane Norweskie i Duńskie (etap I). Akweny portowe zostaną dostosowane do nowej głębokości 12,5 metra toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Kanał Dębicki będzie poszerzony do szerokości 200 m. Dzięki inwestycji Port Szczecin przyjmie statki z ładunkiem nawet 50 tys. ton w ładowniach, przez co podwoi ilość obecnie obsługiwanych ładunków. To podniesie jego konkurencyjność na rynku portów bałtyckich. Koszt wszystkich prac to 343,1 mln zł.
Spłonęła polska fabryka słynnych paluszków, ale zwolnień pracowników nie będzieartykuł
Pokaż artykuł
Spłonęła polska fabryka słynnych paluszków, ale zwolnień pracowników nie będzie
W sobotę 13 lipca w Malcu w powiecie oświęcimskim (województwo małopolskie), w wyniku wielkiego pożaru spłonęła duża część fabryki polskiej firmy Aksam, produkującej m.in. słynne "Paluszki Beskidzkie". Pożar nie spowodował na szczęście żadnych ofiar w ludziach, ale znacznie ograniczył możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Dwie hale produkcyjne zostały poważnie uszkodzone, a produkcja znacznie spadła. Mimo to właściciel firmy, Adam Klęczar, zapowiedział, że nie zwolni żadnego z około 600 pracowników.
W Krakowie postępują prace na budowie Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie postępują prace na budowie Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE + FILM]
Na budowie Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza przy ul. Przybyły widać duży rozwój prac. Aktualnie trwają roboty związane z realizacją dwóch podziemnych kondygnacji. To ma być nowe dzielnicowe miejsce spotkań, centrum animacji lokalnego życia kulturalnego i artystycznego. Realizacja zadania uzyskała wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych.
W Świnoujściu powstaje Terminal Instalacyjny morskich farm wiatrowych [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Świnoujściu powstaje Terminal Instalacyjny morskich farm wiatrowych [FILMY]
Trwa budowa Terminala Instalacyjnego morskich farm wiatrowych w Świnoujściu. W ciągu ostatnich miesięcy oczyszczono akwen portu, przeprowadzono niezbędne rozbiórki, przygotowano podbudowę i rozpoczęto budowę budynku warsztatowego i administracyjno-biurowego. Kontynuowane są prace nad przygotowaniem nabrzeży. Inwestycja ORLEN Neptun zostanie uruchomiona na początku 2025 r. Będzie to pierwszy tego typu terminal w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie.
Warszawa: Ekologiczne parkingi P+R na Młocinach i Wilanowskiejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Ekologiczne parkingi P+R na Młocinach i Wilanowskiej
Ostatnia kondygnacja parkingu P+R Metro Młociny zostanie przebudowana. Będzie nowa posadzka, panele fotowoltaiczne, pompa ciepła i magazyn energii. W ramach podpisanej właśnie umowy wymienione zostanie również całe oświetlenie węzła na energooszczędne. A na Wilanowskiej – zielona ściana.
REKLAMA